Магазин 30. октомври 2019. / 21:53

Од утре пад на температурите и дожд

Од утре пад на температурите и дожд

Времето утре ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер.

Времето во петок ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно и свежо со слаб локален дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Додека во недела времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од југоисточен правец.