Магазин 12. ноември 2019. / 10:47

Облачно со врнежи на дожд и повремен засилен ветер

Облачно со врнежи на дожд и повремен засилен ветер

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните часови.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 степени, а дневната температура од 10 до 19 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и утринска температура до 7 степени, а дневна температура до 17 степени.