Магазин 18. септември 2020. / 11:08

Навивачите на Тотенхем си играат мајтап со Шкендија

Навивачите на Тотенхем си играат мајтап со Шкендија

Екипите на Шкендија и на Тотенхем ќе се сретнат во следната квалификациска рунда во Лига Европа, бидејќи тетовскиот клуб беше подобар во дуелот против Ботошани, а лондонскиот тим со многу тешкотии стигна до победата против Локомотив Пловдив.

Тимот на Жозе Мурињо на 24 септември повторно доаѓа на Балканот, а навивачите на Тотенхем си играат мајтап за тоа каде доаѓаат и на кој стадион ќе играат.

Ви издвојуваме дел од коментарите: