Магазин 12. март 2020. / 13:13

„Марка“: УЕФА пресече откажани се сите мечеви во Лига на шампиони и Лига Европа

„Марка“: УЕФА пресече откажани се сите мечеви во Лига на шампиони и Лига Европа

Угледната шпанска „Марка“ објави предмалку дека УЕФА и покрај обидите да најде соломонско решение, на рајот морала да пупушти па одложени се мечевите во Лигата на шампионите и Лига Европа, пренесува sport1mk.

Засега се чека официјална потврда за одлуката на УЕФА, но позитивниот счучај на Даниеле Ругани, фудбалерот на Јувентус со коронавирус, како и фактот дека Јувентус, Интер, а од денеска и Реал Мадрид се во карантин, значи дека нема услови за фудбал, ниту би било регуларно натпреварувањето ако се форсира по секоја цена да се игра по предвидените термини.