Магазин 18. јануари 2021. / 09:23

Македонските ракометари на испит: Чиле шанса за вториот круг

Македонските ракометари на испит: Чиле шанса за вториот круг

На Светското првенство во Египет денеска се играат средби од 3. коло во четири од групите.

Одново на програмата се 12 средби, а распоредени се во три термини како што беше случај од четвртокот досега.

Први на терен денеска излагаат Македонија и Чиле во Групата Г и Русија и Јужна Кореја во Групата Х. Вообичаено од 18 часот се играат четири дуели, додека од 20:30 остануваат само два дуели.

И денеска ќе може да се следат интересни натпревари бидејќи ова е завршен ден за овие групи и тест за репрезентациите.