Магазин 16. мај 2019. / 10:19

И денеска дождот нема да престане да врне

И денеска дождот нема да престане да врне

Времето ќе биде облачно и врнежливо во текот на целиот ден. За денеска има жолто предупредување за невреме и грмотевици.

Утринските температури во земјава ќе се движат во интервал од 4 до 11 степени, а дневните максимални температури на воздухот ќе го достигнат максималниот 21 степен целзиусов.

Во сабота се очекува стабилизација на времето.