Магазин 09. август 2020. / 22:43

Француски медиуми тврдат дека Роналдо ќе премине во ПСЖ

Француски медиуми тврдат дека Роналдо ќе премине во ПСЖ

Според француските медиуми менаџерот на Кристијано Роналдо, Жорхе Мендеш ќе се состане наскоро со директорот на ПСЖ Леонардо, за да разговараат околу можната преселба на Португалецот во Париз.

35-годишниот Роналдо во Јувентус, постигна 31 гол во Серија А, освои скудето, но разочарувањето стигна во ЛШ, каде во осминафиналето се елиминирани од Лион. Откако Маурицио Сари беше отпуштен, а назначен Пирло за тренер, се погласни се шпекулациите дека Роналдо, кој има богат договор до 2022 година, ќе замине од Торино.