Магазин 14. јануари 2019. / 18:24

(ФОТО) Вака синот на Борко Ристовски навива за Македонија

(ФОТО) Вака синот на Борко Ристовски навива за Македонија

Деновиве во Германија се игра и Светското првенство во ракомет, а меѓу учесниците е и Македонија.

Македонија досега освои две победи, односно ја победи Јапонија и Бахреин.

Синот на македонскиот репрезентивец Борко Ристовски се радува на досегашниот успех на ракометарите… ама, најмногу му се радува на тато!