Магазин 17. јуни 2019. / 20:10

(ФОТО) Хит на Твитер: „Гејзери” во Скопје по дождот

(ФОТО) Хит на Твитер: „Гејзери” во Скопје по дождот

По силното невреме кое во зафати денеска Скопје, твитерџии се пошегуваа на сметка на општинските власти.

Фотографијата наречена „гејзери во Скопје” стана хит и со голема брзина се споделува на социјалните мрежи.

На фотографијата може да се видат последиците по дождот низ скопските улици.