Магазин 22. мај 2020. / 21:15

Филип Талески потпиша за Вардар

Филип Талески потпиша за Вардар

Еден од најталентираните македонски ракометари Филип Талески потпишал едногодишен договор со Вардар, а информацијата ја потврдил и новиот спонзор Михајло Михајловски, пренесе порталот „СпортМ“.

Талески потекнува од школата на Металург, а играше пет сезони во Германија.

Тој се смета за еден од најталентираните ракометари.