Магазин 22. мај 2019. / 17:24

Еве какво време не очекува во наредните денови

Еве какво време не очекува во наредните денови

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.

Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.

Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.