Магазин 09. септември 2019. / 09:08

Еве какво време не очекува денеска

Еве какво време не очекува денеска

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната од 22 до 31 степен.

Во Скопје и околината утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 29 степени.