Магазин 14. мај 2019. / 17:45

Еве какво ќе биде времето за викендот

Еве какво ќе биде времето за викендот

Денеска повторно имавме облачно време, со повремена појава на дожд.

До петок времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно, на места со обилни врнежи од дожд (50-70 л/м2 за целиот период).

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

За викендот времето ќе биде сончево и потопло.