Магазин 21. јули 2019. / 21:31

Еве какво ќе биде времето од наредната недела

Еве какво ќе биде времето од наредната недела

Во понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени.