Магазин 19. јануари 2021. / 09:05

Џамбазов ја честита победата на ракометарите: Тепавме, со Чиле нема циле-миле

Џамбазов ја честита победата на ракометарите: Тепавме, со Чиле нема циле-миле

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет.

Избраниците на Данило Брестовац го совладаа Чиле со 32-29, а овој триумф малку ја подгреа атмосферата во македонската јавност.

Популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов на социјалните мрежи им ја честита победата на ракометарите над јужноамериканскиот ривал.

– Тепавме. Нема со Чиле, циле-миле, напиша Џамбазов.