Магазин 15. March 2019. / 10:53

Дневен хороскоп за петок

Дневен хороскоп за петок

ОВЕН

Работа: Можеби моментално се случуваат важни промени во вашето работно опкружување и потребно е да бидете во текот со сето тоа.

Љубов: Ако имате партнер, можно е да имате несогласувања.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

БИК

Работа: Очекувајте ден во кој без тензии и проблеми ќе ги решите сите задачи.

Љубов: Доколку сте слободни, надевајте се дека ќе имате ново познанство денеска.

Здравје: Болки во долниот дел на грбот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Промените на кои работите би можеле да се реализираат на добар начин. Потрудете се да дадете се од себе.

Љубов: Можни се драстични промени. Ако сакате прекин на врска, ќе го остварите.

Здравје: Чувствителен систем за варење на храната.

РАК

Работа: Ве очекува кратко патување кое би можело да ви донесе важни контакти и пресврти.

Љубов: Можно е да вљубеноста на некој начин „заслепува“ и не гледате поширока слика.

Здравје: Без проблеми.

ЛАВ

Работа: Ве очекува генерално стабилна ситуација. Не би требало да се грижите кога е во прашање вашата работа.

Љубов: Не сте задоволни емотивно. Личноста која сте ја засакале не ги исполнила вашите очекувања и време е да продолжите понатаму.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

ДЕВИЦА

Работа: Денешниот ден не ви е претерано поволен за почеток на било каква работа или за потпишување на нови договори.

Љубов: Потребно ви е многу трпение за да можете да ги решите сите проблеми кои ги имате во вашиот брак.

Здравје: Можна е вртоглавица.

ВАГА

Работа: Пред вас е важна одлука. Можеби ќе ви треба да покажете подготвеност за промени.

Љубов: Ако сте во брак, не е поволен денот. Партнерот многу ви замерува.

Здравје: Ќе ви годи опуштање.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не ви годи работната атмосфера во која се наоѓате и да сакате за поголеми промени на ова поле.

Љубов: Разочарани сте поради ситуацијата во која сте се нашли со саканата личност.

Здравје: Психосоматски проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денот е поволен доколку решавате било каква работа со хартија или носите нови одлуки.

Љубов: Можеби на некој начин се обидувате да сфатите што е она што ви е потребно на ова поле.

Здравје: Чуствителна кичма.

ЈАРЕЦ

Работа: После долго време може да решите некои несогласувања кои сте ги имале на ова поле. некој од соработниците ќе ви помогне.

Љубов: Подготвени сте да и пријдете на вашата симпатија и да и покажете дека сте заинтересирани.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

ВОДОЛИЈА

Работа: Потрудете се да не влегувате во големи трошоци, затоа што такво однесување би можело да ве однесе до финансиски проблеми.

Љубов: Саканата личост ќе ви покаже дека се потребни некои промени во вашата врска.

Здравје: Избегнувајте напор.

РИБИ

Работа: Немате доволно доверба во соработниците. Можно е да размислувате за промена на работното опкружување.

Љубов: Иако меѓу вас и саканата личност има емоции, карактерните разлики се повеќе се на виделина.

Здравје: Можни проблеми со алергиите.