Магазин 29. февруари 2020. / 09:36

Дневен хороскоп за 29 февруари: Што носи денов за секој знак

Дневен хороскоп за 29 февруари: Што носи денов за секој знак

Риби 20.2.- 20.3.

Работа: Очекувајте изненадувачки проект на полето работа. Пред вас е период во кој ќе имате промена на работното место.

Љубов: Пред вас е возбудлива врска во која ќе имате доста интересни моменти.

Здравје: Стабилно.

 

Овен 21.3-20.4.

Работа: Можно е да сте нетрпеливи и да сакате да ги завршите проектите што порано.

Љубов: Потребно ви е малку повеќе такт и дипломатија. Ве очекува поволен ден.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

 

Бик 21.4- 20.5.

Работа: Потребен ви е нечиј совет во моментите во кои не сте сигурни како да постапите.

Љубов: Пред вас е можност со саканата личност да ги решите проблемите кои сте ги имале во минатото.

Здравје: Хронични тегоби.

 

Близнаци 21.5.-21.6.

Работа: Вие можете да постигнете значаен успех на работното поле. Ве очекува поволен период за промени.

Љубов: Ве очекува фаза во која ќе имате сериозни разговори на темата иднина со саканата личност.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

 

Рак 22.6-22.7.

Работа: Моментално сте во фаза која може да ви донесе статична ситуација на полето работа, без големи промени.

Љубов: Размислувате за личност од минатото кон која и натаму имате чувства. Можно е да иницирате средба.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

 

Лав 23.7-22.8.

Работа: Водете сметка околу плановите кои ги правите за иднината на ова поле. Неопходно е да поработите на остварување стабилна ситуација.

Љубов: Овоа е вистински момент да ја освоите личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со несоница.

 

Девица 23.8.-23.9.

Работа: Соработниците од вас ќе бараат некои совети. Подготвени сте да им помогнете и да се посветите на работата.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе ви пружи шанса да и се приближите. Очекувајте почеток на врска.

Здравје: Проблеми со хормоните.

 

Вага 24.9.-23.10.

Работа: Ве очекуваат драстични промени на работното поле. Може да се надевате на позитивни пресврти.

Љубов: Ви се допаѓа личност која е зафатена или ќе влезете во некој вид комплицирана врска.

Здравје: Добро.

Скорпија 24.10-22.11.

Работа: Се чувствувате под голем притисок и не ви е лесно да излезете на крај со сите обврски кои ве чекаат.

Љубов: Константните караници со партнерот ве наведуваат на мислата да ја прекинете врската.

Здравје: Водете сметка околу мигрената.

 

Стрелец 23.11.-21.12.

Работа: Неврозата која ја чувствувате може да биде некој лош предзнак за идните случувања. Ве очекува период за проблеми.

Љубов: Немате веќе исти чувства кон партнерот со кој сте во врска.

Здравје: Водете сметка околу нервите.

 

Јарец 22.12.-20.1.

Работа: Можни се проблеми во комуникацијата со блиските соработници. Работни компликации ви следуваат.

Љубов: Сакате да ја обновите комуникацијат со личноста од минатото. Имате потреба за помирување и објаснување.

Здравје: Одлично.

 

Водолија 21.1.-19.2.

Работа: Можно е да имате промени на полето работа кое доаѓа сосема изненадувачки за вас.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате проблеми со саканата личност. Не е поволен ден.

Здравје: Посетете стоматолог.