Магазин 19. септември 2019. / 09:10

Денеска промена на времето – еве колку ќе изнесуваат темепературите

Денеска промена на времето – еве колку ќе изнесуваат темепературите

Времето денеска ќе биде променливо облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи

Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат од 8 до 15, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 20 до 28 степени.