Магазин 24. January 2019. / 11:55

Червар: Секако дека ќе си одам

Червар: Секако дека ќе си одам

Пред таа победа над „триколорите” веќе е објавено дека на селекторот Лино Червар му засметаа новинарите, едноставно му „пукна” филмот.

Запрашан сега значи ли „борбата до Стразбур” дека Лино нема да ја напушти клупата на репрезентацијата?

-Секако дека ќе си одам. тоа веќе го најавив, се вратив да помогнам и секако ќе бидам на располагање. Реков дека идната година ќе си одам, но морате да разберете дека сеуште сум на Светското првенство и ме чека натпревар за кој моментно размислувам-

Да додадеме уште дека во данскиот Хернинг, в сабота од 18:30 часот за петтата позиција на Мундијалот ќе играат Хрватска и Шведска.