Магазин 17. јануари 2019. / 17:39

АМСМ: Патот Маврово-Дебар е расчистен од лавината

АМСМ: Патот Маврово-Дебар е расчистен од лавината

Патниот правец Маврово – Дебар е расчистен од лавината и прооден во двата правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Претходно АМСМ јави дека поради лавина снег, сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива по една лента.