Магазин 14. февруари 2019. / 14:04

АМСМ: Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај

АМСМ: Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај

Aвтопатот Тетово-Скопје е пуштен за сообраќај,но се уште е затворен за сообраќај стариот пат Скопје – Тетово, информираат од АМСМ. Сообраќајот беше во прекин поради увид по синоќешната сообраќајна несреќа кај селото Ласкарци во која загинаа 14 лица.