Магазин 22. февруари 2020. / 22:28

Алушевски: Вардар е бренд во нашата земја и следната сезона ќе играме во Лига на шампиони

Алушевски: Вардар е бренд во нашата земја и следната сезона ќе играме во Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар попладневно беа совладани од Порто, а тренерот Стевче Алушовски вели дека, „ова е тешка ситуација, бидејќи имаме премногу повредени играчи, играчи кои заминаа во други клубови во последен момент“.

Но, Алушевски е оптимист и се надева на се најдобро за Вардар.

Тоа е бренд во нашата земја. Јас сум убеден дека и следната сезона, можеби не на ова ниво, но ќе игра повторно во ЛШ. Не е моја работа, но секојдневно со играчите се соочуваме со оваа ситуација. Наше е да тренираме, а имаме пет пивоти, четири крила и тројца голмани за направиме квалитетен тренинг. Но се надеваме на подобри денови за нашиот клуб, дополни вардаровиот тренер.