Хроника 31. август 2020. / 17:50

Жител на Неготино во домот си чувал кокаин

Жител на Неготино во домот си чувал кокаин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Неготино поднесе кривична пријава против С.А. (30) од Неготино.

Против С.А. е покрената кривична поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Полициски службеници извршиле преглед во домот и патничкото возило на пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин и таблети „антиестроген“.