Хроника 09. ноември 2020. / 11:36

Жител на Грчец приведен за издржување затворска казна

Жител на Грчец приведен за издржување затворска казна

Врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје вчера околу 20 часот, во скопското село Грчец, го привеле А.С.(34) од Грчец за издржување затворска казна.

Како што информира МВР, А.С. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.