Хроника 26. јануари 2021. / 12:10

Жена од Косово уапсена на „Табановце“

Жена од Косово уапсена на „Табановце“

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 14:20 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници, била приведена 60-годишната К.М. Република Косово, бидејќи при контрола било констатирано дека истата незаконски престојувала во РСМ.

Лицето е предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.