Хроника 29. јуни 2018. / 17:13

Затвореник од Идризово заврши на Клиника

Синоќа околу 01:30 часот во Казнено поправна установа „Идризово“, 40-годишниот Е.А. од Скопје, физички го нападнал 34-годишниот С.К. од Кочани, при што му нанел тешка телесна повреда (фрактура на носна коска), додека со нож му нанел расекотина во пределот на лицето.

По ова, С.К. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, и по укажаната лекарска помош бил вратен во КПУ Идризово.