Хроника 10. февруари 2019. / 14:55

Затвореник од „Идризово“ почина на скопските клиники

Затвореник од „Идризово“ почина на скопските клиники

За немилиот настан бил известен јавен обвинител, а телото е дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

Синоќа околу 21 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во КПУ „Идризово“ на осуденикот А.Л. (38), додека бил во ќелијата му се слошило и со затворско возило бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Но, кога го донеле од страна на дежурна медицинска екипа е констатирана смрт. За немилиот настан бил известен јавен обвинител, а телото е дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.