Хроника 24. јануари 2021. / 13:00

Затворен угостителски објект во Гази Баба, уапсени шест лица

Затворен угостителски објект во Гази Баба, уапсени шест лица

Синоќа во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано е дека локалот работи по дозволеното време и во него се затекнати шест лица кои се лишени од слобода.

Од МВР денеска соопштија дека објектот е затворен од Државниот пазарен инспекторат, а ќе биде поднесена и соодветна кривична пријава.