Хроника 28. јули 2019. / 11:09

Загина работник по пад од покрив висок 8.5 метри

Загина работник по пад од покрив висок 8.5 метри

Во полициската станица во Струга вчера е пријавен смртен случај на работник кој паднал од покрив висок 8,5 метри.

Жртвата е скопјанец, а несреќата се случила во објект на приватна фирма која се наоѓа во индустриската зона на патот Струга-Ќафасан.

Телото е предадено на обдукција.