Хроника 02. март 2019. / 13:17

Загина овчар во с.Лабуништа

Загина овчар во с.Лабуништа

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица за граничен надзор Лабуништа од страна на граѓанин од с.Лабуништа пријавено е дека има починато лице во место викано Краста во атарот на с.Лабуништа, информираат од МВР.

По овластување на јавен обвинител, извршен е увид и констатирано е дека се работи за С.Ф. (28) од Клење, Република Албанија, кој работел како овчар, а кој, според првичните сознанија, паднал од карпест дел од висина од триесетина метри.

Од страна на лекар констатирана е смрт, а јавен обвинител издал наредба за обдукција.