Хроника 24. февруари 2021. / 10:18

За неносење маска казнети 490 лица

За неносење маска казнети 490 лица

Регистрирани се 490 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, соопштија денеска од МВР.

Апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.