Хроника 21. јули 2020. / 10:47

За 24 часа 385 казни за неносење маски 

За 24 часа 385 казни за неносење маски 

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.