Хроника 13. June 2018. / 14:47

Вработена во Центарот за социјална работа во Бутел претрпела пекол – земал нож и се заканувал

Вработена во Центарот за социјална работа во Бутел претрпела пекол – земал нож и се заканувал

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 59-годишниот Д.К. од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 20.04.2018 година во Центарот за социјални работи во населба Бутел – Скопје, пријавениот, поради укината социјална помош, со нож упатувал закани по животот на вработена во Центарот.