Хроника 08. февруари 2019. / 15:35

Возач на ЈСП нападнал патник

Возач на ЈСП нападнал патник

Четириесетгодишен патник во автобус на скопскиот градски превоз во полиција пријавил дека бил нападнат од возач на автобусот.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во вечерните часови на 7 февруари, во автобус на ЈСП со број 33, на скопската улица Народен Фронт.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.