Хроника 13. мај 2020. / 22:23

Воз удри во автомобил на влезот на Велес – има повредени

Воз удри во автомобил на влезот на Велес –  има повредени

Страотна сообраќајна несреќа вечерва околу 19 часот се случи на влезот на Велес, пишува велесденес.мк.

Воз кој се движел на линијата Велес- Гевгелија удрил во автомобил Рено, кое излетал на пругата кај кланицата Агриа.

Во возилото Рено, имало 5 лица од кои 3 мажи, една жена и едно мало дете.

Еден патник од возилото итно е пренесе во Клиничкиот Центар во Скопје.

Целата вест можете да ја прочитате на велесденес.мк.