Хроника 12. јануари 2019. / 14:57

Вооружени лица ограбиле маркет во Скопје

Вооружени лица ограбиле маркет во Скопје

Доцна синоќа на улицата Методија Митевски во Скопје се слуќил грабеж, информираат од полицијата.

Три лица, од кои едниот се заканувал со пиштол, влегле во маркетот и од вработениет одзеле околу 23 илјади денари.

Од МВР посочија дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.