Хроника 23. февруари 2021. / 11:13

(ВО ЖИВО) Пресуда за „Монструм“

(ВО ЖИВО) Пресуда за „Монструм“

Во Основниот кривичен суд во Скопје изрекување на пресудата за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското Езеро на 12 април 2012 година.