Хроника 25. март 2020. / 15:59

Во Велес, Кавадарци и Неготино приведени 8 лица- не почитувале полициски час

Во Велес, Кавадарци и Неготино приведени 8 лица- не почитувале полициски час

Во Велес синоќа од слобода се лишени четири лица, поради непочитување на полицискиот час, а во Кавадарци и во Неготино по две лица.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Велес кој го покрива овој регион.

Инаку, во моментов во самоизолација се наоѓаат вкупно 614 лица од кои 150 во Велес, 305 во Кавадарци и 159 во Неготино, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски..