Хроника 29. октомври 2019. / 17:09

Во средно училиште во Скопје, тројца ученици крвнички претепале соученик

Во средно училиште во Скопје, тројца ученици крвнички претепале соученик

На 28.10.2019 во 14.04 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 12.30 часот во средно училиште во Скопје ученик бил физички нападнат од тројца ученици од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.