Хроника 11. декември 2019. / 17:10

Во отпад за метал во Скопје имало групна тепачка

Во отпад за метал во Скопје имало групна тепачка

На 10.12.2019 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во отпад за метал на ул.„Скупи“, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Љ.Ш.(42) и Б.С.(31), од една страна, и А.С.(44) и С.Ќ.(19), од друга страна, сите од Скопје.

По документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци, информираат од МВР.