Хроника 29. септември 2018. / 15:50

Во „Лептокарија“ неколку непознати лица физички нападнале 17-годишно момче

Во „Лептокарија“ неколку непознати лица физички нападнале 17-годишно момче

Вчера во пополадневните часови во полициската станица во Карпош, 50-годишен маж од Скопје пријавил дека истиот ден во раните трински часови околу во 09 часот во Трговскиот центар „Лептокарија“ неговиот 17-годишен син физички бил нападнат од неколку непознати на лица на возраст од околу 17 години, информираат од полицијата.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.