Хроника 29. октомври 2019. / 17:01

Во „Идризово“ почина затвореник

Во „Идризово“ почина затвореник

Во понеделникот, во 9.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправна установа Идризово починал Е.И.(40) од село Горно Оризари, велешко.

Смртта ја констатирал лекар, а телото на починатиот било предадено на обдукција.