Хроника 14. март 2021. / 15:08

Во Арачиново уапсен 44 годишен маж баран со потерница од КПУ Идризово

Во Арачиново уапсен 44 годишен маж баран со потерница од КПУ Идризово

Единицата за интервентна полиција при МВР денеска во село Арачиново го лишила од слобода С.С.(44) кој се барал со потерница од КПУ Идризово.

Од МВР соопштија дека лицето се бара за издржување затворска казна од пет години и еден месец. С.С. е спроведен во КПУ Идризово.