Хроника 19. јуни 2019. / 17:32

(ВИДЕО) Повторно поплавени улиците во Неготино – реката се излеа, возилата заглавени

(ВИДЕО) Повторно поплавени улиците во Неготино – реката се излеа, возилата заглавени

Невремето што ја зафати Македонија попладнево направи проблеми во повеќе градови, а во Неготино повторно поплавени улици.

Неготинска река повторно не издржа и се излеа на главната улица, а дел од автомобилите се заглавени од надојдената вода.

Главната улица „Маршал Тито“ е поплавена, а струјата е во константен прекин поради лошото време.

Видеото погледнете го ТУКА.