Хроника 03. декември 2019. / 10:18

(ВИДЕО) Јанева со полиција се спроведува од домашен притвор до судот, овој пат без да се крие

(ВИДЕО) Јанева со полиција се спроведува од домашен притвор до судот, овој пат без да се крие

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска со полиција е спроведена од станот на синот каде е во домашен притвор, до кривичен Суд каде стартува судењето за
случајот ,,Рекет”.

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во октомври годинава поднесе обвинение против Јовановски, Јанева и Милевски.