Хроника 11. јули 2018. / 15:31

Ужас: Мртов маж пронајден во дворот во Македонски Брод

Ужас: Мртов маж пронајден во дворот во Македонски Брод

Уште една несреќа денеска, 64- годишниот П.М од Македонски Брод вчера околу 18 часот и 30 минути бил пронајден починат во село Растеш-Македонски Брод, во дворот од семејната куќа.

-Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод, а по Наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информираат од МВР.