Хроника 17. мај 2018. / 16:44

Украдено комбе во Скопје

Украдено комбе во Скопје

Настанот во Полициска станица го пријавил И.З.(61) од Скопје.

Вчера околу 18.40 часот на улица 1509 непознат сторител одзел товарно моторно возило „мерцедес спринтер“, кое билко отклучено и клучот оставен на бравата, информира МВР.