Хроника 05. мај 2019. / 12:52

Удрена баба со товарно возило на „Партизанска“ – тешко е повредена

Удрена баба со товарно возило на „Партизанска“ – тешко е повредена

На 04.05.2019 година во 10:30 часот на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје, товарно возило „Мерцедес спринтер“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.А.(44) од с.Милетино, тетовско, удрило во пешакот Н.И.(77) од Скопје.

Н.И. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.