Хроника 13. февруари 2019. / 10:43

Уапсен маж од Косово: Нелегално тргувал со лекови

Уапсен маж од Косово: Нелегално тргувал со лекови

На 12.02.2019 година во 18:45 часот на клучка Радишани-oбиколница во Скопје полициски службеници запреле патничко возило „Опел“ со косовски регистарски ознаки, управувано од Р.А. од Косово.

При проверка во багажниот дел на возилото биле пронајдени повеќе пакети со лекови.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволена трговија“, казниво  по член 277 од Кривичниот законик, Р.А. бил приведен во Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.