Хроника 12. јануари 2019. / 11:34

Тројца бугари уапсени во Гостивар

Тројца бугари уапсени во Гостивар

На 10.01.2019 година во 12.40 часот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ во Полициската станица Гостивар приведени се Н.Н.М.(49), М.Г.М.(47)  и К.Д.Г.(39), сите  од Република Бугарија.